Šodien mēs parunāsim, vai gudrības zobi ir jāārstē vai, ja, ir jebkāda problēma, šos zobus uzreiz izrauj?

Gudrības zobus droši var nosaukt par pašiem problemātiskiem zobiem, kuri parādās pēc 18 gadiem un vēl augšanas laikā rada cilvēkam daudz sāpīgu izjūtu. Principā, astotie molāri, un tieši tā stomatologi sauc gudrības zobus, ir rudimentārs orgāns. Pēc savas uzbūves astotnieki ne ar ko neatšķiras no pārējiem cilvēka zobiem, bet visas ar tiem saistītās problēmas rodas sakarā ar to, ka nav pietiekoši daudz vietas to augšanai. Tieši tādēļ gudrības zobi ļoti bieži ieaug vaigā, bojā blakus esošo zobu saknes vai nobīda zobu rindu. Zobu nākšanu bieži vien pavada spēcīgs iekaisuma process un pat mīksto audu, bet ielaistos gadījumos arī kaulaudu sastrutojums. Visi šie faktori kalpo par viennozīmīgu rādītāju astoto zobu izraušanai.

Taču tajos gadījumos, kad zobs ieaudzis savā vietā un nerada cilvēkam diskomfortu, tā izraušanai nav iemesla. Gudrības zobi uzņemas zināmu darbu ne tikai barības sakošļāšanā, bet var vēlāk noderēt, lai uz tiem uzliktu kronīšus vai tiltiņus, ja pacients kaut kādu iemeslu dēļ pazaudējis septītos zobus.

Jāatzīmē, ka astotie zobi bieži pakļauti kariesam, tādēļ, ka tie atrodas grūti pieejamā vietā, un tos ikdienā grūti rūpīgi notīrīt no aplikuma.