Mutes dobuma veselība

mēs zinām par smaidu visu AB Dental

Veseli zobi un mutes dobums ir veselīga ķermeņa un vesela gara ķīla. Tātad, ja mēs pavirši izturēsimies pret mutes dobuma higiēnu, tas var izraisīt nopietnus citu orgānu saslimšanas simptomus.

Nevajadzētu aizmirst par regulāras zobu tīrīšanas nepieciešamību ar birsti un zobu diegu. Ja neesat pārliecināts, ka jūsu izmantotā zobu tīrīšanas metode ir pareiza, jūs vienmēr varat vērsties pēc konsultācijas pie mūsu speciālista. Viņš uzskatāmi nodemonstrēs zobu tīrīšanas tehniku.

Vēl mūsu speciālisti iesaka izmantot birstītes, kas der individuāli jūsu zobiem. Mēs iesakām dažādas saru cietības birstītes Omnident: sevišķi mīksto (Supersoft), mīksto (Soft) un vidēji cietu (Medium), kā arī dentālos diegus un interdentālās birstītes. Mēs vēl iesakām izmantot pastu, ņemot vērā zobu un smaganu stāvokli un iesakām dot priekšroku profesionālas sērijas pastām.

Augstākminētās procedūras palīdzēs ievērojami pagarināt jūsu mutes dobuma veselīgu stāvokli.

Lai izvairītos no dažādām saslimšanām, saistītām ar nepietiekošu mutes dobuma higiēnu, mēs iesakām katram pacientam vērsties pie speciālista regulārai pārbaudei, ne retāk, kā vienu reizi gadā.

Ārstēšanas plānošana

Neatkarīgi no iemesla, kas atvedis jūs uz klīniku AB DENTAL, mūsu speciālisti sniegs jums palīdzību un jūs nepametīsiet klīniku ar neatrisinātu problēmu.

Mēs apzināmies, ka jūs varat neizprast dziļu savas problēmas būtību, nepieciešamo ārstēšanu un ar to saistītos izdevumus. Tieši tādēļ mēs apņemamies izskaidrot jums par atklāto problēmu un konsultēt attiecībā uz alternatīvām ārstēšanas metodēm, pēc pilnīgas zobu mutes dobuma diagnostikas.

Mūsu klīnikas speciālisti obligāti sniegs jums individuāli sagatavotu ārstēšanas plānu, kurā ietilps vairāki ārstēšanas varianti. Ārstēšanas metodes tiks piedāvātas ņemot vērā zobu mutes dobuma stāvokli un konstatētās problēmas, jūsu izvēli un mūsu speciālistu padomus, kā arī budžetu, kuru jūs varat atļauties.

Individuālā ārstēšanas plāna konsultāciju un apspriešanas procesā tiek izmantoti rentgenuzņēmumi un datormodelis gadījuma vizualizācijai, kā arī lai palīdzētu jums izdarīt izvēli.

Mēs veicam izpildīto darbu, rentgenuzņēmumu, mūsu pacienta katras vizītes uzskaites ierakstus klīnikā AB DENTAL, lai nodrošinātu mūsu speciālistiem ātru diagnozes uzstādīšanu.

Lai pierakstītos pie speciālistiem, jums nepieciešams sazināties ar mūsu klīniku pa telefonu vai elektronisko pastu. Jums tiks piedāvāts speciālists, ņemot vērā Jums piemērotu laiku.

Sīkāku informāciju par mūsu praktizējošiem speciālistiem jūs varat atrast mājaslapā sadaļā PAR KLĪNIKU.

Speciālista apmeklēšanai jums nepieciešams paziņot savu vārdu, uzvārdu, dzimšanas datumu un kontaktinformāciju.

Augstas klases estētika stomatoloģijā

Mūsdienu sabiedrība pievērš lielu uzmanību savam izskatam, par kura neatņemamu sastāvdaļu pieņemts uzskatīt sniegbaltu smaidu. Ir cilvēki, kuru zobu emalja kopš dzimšanas ir daudz gaišāka, un viņiem pietiekoši regulāri tīrīt zobus, lai saglabātu baltumu. Gadījumā, ja zobu emalja ir mazāk gaiša, nepieciešama regulāra higiēnista apmeklēšana un periodiska lāzera balināšana.

Nevajag maldīties, ka tikai cilvēkiem ar daudz tumšāku zobu emalju nepieciešams vērsties pie higiēnista. Higiēnas procedūrā ietilpst iekaisušu smaganu profilakse, baktēriju likvidēšana un aplikuma un zobakmens noņemšana, pret kuriem parasta zobu tīrīšana ir bezspēcīga.

Tikai regulāra vizīte pie higiēnista veicina mutes dobuma uzturēšanu veselīgu un novērš daudz nopietnāku mutes dobuma slimību attīstību, kam nepieciešami daudz lielāki līdzekļi ārstēšanai.

Tieši tādēļ mēs iesakām mūsu pacientiem veikt izmeklēšanu pie klīnikas AB DENTAL higiēnista ne retāk, kā vienu reizi gadā. Mūsu speciālista-higiēnista apmeklējuma laikā jūs vienmēr varat iegūt konsultāciju par pareizu zobu tīrīšanas veidu.

Ideāli pareiza zobu tīrīšanas metodika nevar aizstāt higiēnista veikto procedūru.

Mutes dobuma veselību nepieciešams ievērot no agras bērnības, tādēļ mēs rekomendējam vecākiem vest pie higiēnista no pašas bērnības. Bez higiēnas procedūras jaunie pacienti un viņu vecāki var iepazīties ar zobu tīrīšanas tehniku bērniem.

Profesionāla zobu tīrīšana un mutes dobuma saslimšanu profilakse

 1. Uzmanīgi tiek apskatīti pacienta zobi un smaganas.
 2. Saudzīgi tiek notīrīts zobu aplikums un zobakmens.
 3. Lai izvairītos no kariesa un periodontīta attīstības, tiek veikta rūpīga zobu tīrīšana.
 4. Lai iegūtu lielisku rezultātu, tiek pulēta zobu virsma un nostiprināta zobu emalja.
 5. Procedūru noslēdz nesāpīga un saudzīga kariesa diagnostika ar mūsdienīgas iekārtas palīdzību. Diagnostikas rezultāti iespaido.
 6. Pienāk Jūsu kārta: Ikdienas zobu tīrīšana neaprobežojas ar zobu birstīti. Jums vēl nepieciešams izmantot speciālu starp zobu tīrīšanas diegu interdentālo (starp zobu) birstīti. Papildus rekomendējam izmantot mutes skalošanas līdzekli.

Vērsieties pēc padoma pie mūsu speciālistiem izvēloties Jums piemērotu profesionālas sērijas produkciju

Mūsdienīgā profilaksē ietilpst:

 1. Profesionāla zobu tīrīšana.
 2. Gingivīta un periodontīta profilakse.
 3. Periimpalntīta profilakse.
 4. Kariesa profilakse.

Zobu balināšanas mērķis ir augstākā līmeņa estētika. Mūsdienu stomatoloģijā pati saudzīgākā balināšanas metode ir procedūra ar lāzera izmantošanu.

Lāzera balināšanu var izmantot gadījumos, kad pacients vēlas padarīt gaišāku dabīgo emaljas krāsu vai emalju, kas pakļauta ikdienas pārtikas un dzērienu iedarbībai, kas spējīgi nokrāsot emalju. Kafijas cienītāji un aktīvi smēķētāji – bieži mūsu klīnikas pacienti.

Stomatoloģiskai klīnikai AB DENTAL pieder augstākās kvalitātes jaunākās lāzera iekārtas ar iespējām to izmantošanai praktiski jebkurā stomatoloģijas nozarē. Augsta lāzera regulēšanas precizitāte padara procedūru pacientam pavisam drošu un saudzējošu.

Mutes dobuma higiēna un zobu balināšana – divi neatkarīgi pakalpojumi, kuriem ir dažādi mērķi.

Lāzera balināšanas efekts ir atkarīgs no pacienta zobu emaljas dabīgā pigmenta, un vidēji ir no trīs līdz četriem gadiem.

Endodontija

Zobu sāpes bieži var izraisīt zobu kanālu nervu iekaisums. Ja vēršoties pie stomatologa, jums tiek atklāts nervu iekaisums, jums jāvēršas pie speciālista – endodonta.

Vārdam „endodontija” ir latīņu valodas izcelsme: endo nozīmē iekšpusē, bet dont nozīmē zobs. Tātad endodonti specializējas zobu kanālu ārstēšanā.

Klīnikā AB DENTAL mūsu ārstu rīcībā ir jaunākā un kvalitatīvākā vadošo ražotāju diagnostikas iekārta, tai skaitā, radiogrāfijas sistēmas ar pilnu žokļu-sejas trīs dimensiju fotografēšanu, nodrošinot nepārspētu kvalitāti un uzmanību detaļām. Individuāla aparatūras pielāgošana nodrošina pilnīgi nekaitīgus procedūras apstākļus.

Mūsu ekspertiem ir ievērojama pieredze gan modernu tehnoloģiju izmantošanā sākotnējai ārstēšanai un sarežģītu gadījumu ārstēšanai, gan arī inovatīvu metožu zobu preparēšanā un zobu kanālu aizpildīšanā ārstēšanas sākuma stadijā.

Periodontija

Periodontītu var raksturot kā mutes dobuma audu, kas satur zobus savā vietā, iekaisumu. Sabiedrībā maz zināms, ka periodontīts ir viena no izplatītākajām slimībām. Vācu stomatoloģisko institūtu, kopā ar vācu stomatoloģisko preparātu ražotājiem, veiktie pētījumiem apstiprina, ka vairāk, kā astoņdesmit procenti pacientu cieš no smaganu iekaisumiem, kur nepieciešama visātrākā speciālista – periodontologa iejaukšanās.

Periodontīta simptomi ir sekojošie:

 • Smaganu asiņošana,
 • Smaganu apsārtums un pietūkums,
 • Smaganu atslāņošanās no zobiem,
 • Jūtīgums zoba kakliņa rajonā,
 • Nepatīkama elpa,
 • Zobi kustīgi un izkrīt.

Galvenais periodontīta attīstības iemesls ir baktēriju uzkrāšanās mutes dobumā. Ja netiek ievērota regulāra zobu tīrīšana, tai skaitā ar zobu diegu, pilnīgi sagaidāma organisma reakcija ir smaganu iekaisums, kas noved pie asiņošanas. Šajā stadijā pacientam attīstās gingivīts, kurš var pāraugt periodontītā. Šajā gadījumā smaganu iekaisums var pāriet hroniskā formā. Vēl jo vairāk, daudz vēlīnākā periodontīta stadijā iespējama smaganu atmiršana, žokļa kaula erozija un zobu noturīguma zaudēšana, kas noved pie to izkrišanas.

Periodontīts var kļūt par sirds, diabēta slimību cēloni un sarežģījumiem grūtniecības laikā.

Jāpievērš uzmanība tam, ka saslimšanas process saistīts ar pacienta imūnsistēmu. Ņemot vērā, ka periodontīts ir hroniska saslimšana, uz veiksmīgu ārstēšanu var cerēt tikai regulāras ortodonta apmeklēšanas gadījumā.

Vēršoties klīnikā AB DENTAL periodontīta ārstēšanai, rezultāts jūs pārsteigs. Jūs sastapsiet labākos sava aroda meistarus, kas izmanto tikai mūsdienīgas ķirurģiskas iekārtas un augstas klases instrumentus, ieskaitot stomatoloģijas jomā vadošo ražotāju mikroskopus.

Ārstēšana sākas no profesionālas zobu tīrīšanas. Sekojošā ārstēšana iekļauj sevī rūpīgu atbrīvošanos no baktērijām, kas atrodas smaganu kabatās un uz zobu sakņu virsmas, un beidzas ar pavisam pacientam nesāpīgu ultrasonogrāfijas procedūru. Klīnika aprīkota ar mūsdienīgu aparātu Vector, kas ļauj sekmīgi veikt nesāpīgu periodontīta ārstēšanu vēl agrīnā stadijā.

Mūsu komandas ortodontu pieredze un prasme ļauj ķerties pie pašu sarežģītāko gadījumu ārstēšanas. Mēs garantējam, ka, vēršoties klīnikā AB DENTAL periodontīta ārstēšanai, rezultāts pārsniegs visas jūsu cerības.

Ortodontija

Katrs piekritīs izteikumam, ka komunikācija ir neatņemama katra cilvēka nepieciešamība. Komunicējot ar cilvēkiem, gribas būt pašpārliecinātam. Bez veselīga smaida tas nav iespējams.

Tomēr, ne visiem cilvēkiem no dzimšanas ir žilbinošs smaids ar līdzenu zobu rindu, un nevajag no tā kautrēties. Vajag tikai savlaicīgi vērsties pie speciālista – ortodonta.

Ortodontija – stomatoloģijas nozare, kas pēta zobu sakodienu. Ortodonti specializējas sakodiena izmainīšanā un zobu rindas izlīdzināšanā, lai sasniegtu ciešu augšējo un apakšējo zobu rindu saskari, kas nodrošina estētisku smaidu un veselīgu mutes dobumu.

Nelīdzenā rindā sakārtotie un nepilnībā saskarošies zobi var kļūt par iemeslu pārāk lielam spiedienam uz okluzīviem (košļāšanas) muskuļiem, kas var izraisīt asas sāpes kakla un mugurkaula rajonā. Vēl pastāv arī zobu nodilšana.

Mēs ceram, ka augstākminēto problēmu rašanās iespējamība pārliecinās jūs laicīgi vērsties pie speciālista – ortodonta.

Jāsaprot, ka vairumā gadījumu nepastāv vecuma ierobežojumi, kad var vērsties pie ortodonta. Tomēr katrs gadījums prasa individuālu pieeju un apskati. Protams, jo agrāk apmeklēsiet speciālistu, jo vienkāršāka, nesāpīgāka un ekonomiskāka būs ārstēšana.

Mūsdienu stomatoloģija piedāvā pacientiem, kuriem nepieciešami ortodonta pakalpojumi, plašu palīglīdzekļu klāstu sakodiena izlabošanai, ieskaitot dažādus brekešu veidus, kā pastāvīgās (uz nozīmēto laiku), tā arī noņemamās. Tomēr visām šīm ierīcēm ir kopīgs mērķis, vērsts uz zobu rindas izlīdzināšanu un žokļu muskuļu adaptāciju pareizai funkcionēšanai.

Nevajadzētu aizmirst, ka ārstēšanas metode ir atkarīga no individuālā gadījuma sarežģītības, no klīnikas AB DENTAL speciālista rekomendācijas, kā arī no Jūsu izvēles.

Jā vēršoties pie viena no mūsu ortodontiem, Jums tiks konstatēta ārstēšanas nepieciešamība, mūsu ortodonts sniegs ārstēšanas plānu, izejot no iespējamiem variantiem un jūsu finansiālajām iespējām.

Implantoloģija un ķirurģija

Ņemot vērā, ka restaurācija ar implantu izmantošanu nemaz nav sliktāka par dabīgiem zobiem, no funkcionalitātes un estētikas viedokļa, daudzi stomatologi un viņu pacienti pie restaurācijas veida izvēles, priekšroku dod implantiem.

Implantus var raksturot kā mākslīgās saknes keramiskiem zobiem. Stomatologs-ķirurgs ieskrūvē implantu žoklī, saknes vietā, tādā veidā radot izturīgu pamatni nekustīgai restaurācijas – protēzes nostiprināšanai.

Pieņemot lēmumu, pie restaurācijas (protēzes) veida izvēles, nepieciešams pievērst uzmanību daudzām titāna implantu priekšrocībām:

 • Nav nepieciešamības pievīlēt veselos zobus, kuri pieguļ restaurācijai,
 • Kronīšus, tiltiņus vai plāksnes droši tiek stiprinātas pie kaula,
 • No jauna iegūta mutes dobuma mastikulārā (košļāšanas) un estētiskā funkcija,
 • Priekšlaicīga kaula zuduma novēršana, jo nav stimulējošā spiediena,
 • Plaša restaurācijas izvēle; nav svešķermeņa sajūtas mutes dobumā,
 • Runāšanas un ēšanas laikā mutes dobumā dabiskas un parastas izjūtas,
 • Laba dzīves kvalitāte uz ilgiem gadiem.

Balstoties uz pieredzi, klīnikas AB DENTAL stomatologi dod priekšroku labākajiem tirgū un pārliecinoši sevi parādījušiem implantiem, BEGO Semados, pilnībā izstrādātiem un ražotiem Vācijā. BEGO Semados ir mūža garantija. Sērijas S, RI, RS/RSX un Mini-Line implanti piedāvā optimālu risinājumu pilnai rādītāju virknei.

BEGO Semados implanti izgatavoti no visaugstākās tīrības, stomatoloģijā izmantojamā titāna (Grade 4 titanium (ISO 5832)). Viendabīgie implanti no lietā titāna, bez augstas izturības, vēl garantē teicamu olbaltumvielu ģenerāciju, osteointegrācijas īpašības, brīvas no kairinājuma implanta virsmas piegulošā vietā pie smaganām, kā arī pazeminātu kaula samazināšanās iespēju un noturīgu implanta stiprinājumu pie kaula.

Implantu ražošanā izmantojamais titāns ir bioloģiski neaktīvs, noturīgs pret koroziju, siltumu vāji vadošs materiāls, tam nav smaržas un garšas.

Izejot no augstākminētā, implanti ir droši, ekonomiski, ilgmūžīgi un vienlaicīgi estētisks risinājums pie zobu restaurācijas. Klīnikas AB DENTAL speciālisti darīs visu iespējamo, lai jūsu uz implantiem balstītā restaurācija, izraisītu maksimāli dabīgas sajūtas.

Implanta ieskrūvēšana (uzstādīšana) kaulā ir ķirurģiska procedūra un tiek veikta ar vietējo, vai īpašos gadījumos, vispārējo narkozi.

Implantācijas plānošanas stadijā speciālists rūpīgi izpētīs pacienta rentgenuzņēmumu. Šim nolūkam klīnika AB DENTAL aprīkota ar visām nepieciešamajām iekārtām visu veidu radioloģiskai izmeklēšanai. Šiem mērķiem tiek izmantotas modernās iekārtas no vadošā diagnostikas iekārtu ražotāja GENDEX. Mūsu iekārtas ļauj samazināt radiācijas līmeni līdz minimumam diagnostikas laikā, tādā veidā radot apstākļus pacienta veselības nodrošināšanai.

Klīnika aprīkota ar jaunāko ķirurģisko iekārtu no pasaules līdera.

Ķirurģiskā procedūra tiek veikta sterilos apstākļos, izmantojot profesionālas ventilācijas sistēmas, kas ievērojami pārsniedz minimālās prasības. Atbilstoši prasībām operācija tiek veikta klīnikas AB DENTAL ķirurģiskajā nodaļā, personāls izmanto sterilus ķirurģiskos instrumentus, vienreizējos sterilos ķirurģiskos komplektus.

Ķirurģiskie instrumenti nodrošina maigu un nesāpīgu kaula sagatavošanu implanta ieskrūvēšanai. Nepieciešams veikt tikai dažus soļus, pirms ieskrūvēt implantu. Pateicoties anestēzijai, procedūra pacientam ir mazjūtīga.

Mūsdienu iekārtas instrumentu sterilizācijai nodrošina instrumentu sterilitāti un dezinfekciju, tās atbilst klīniskām prasībām. Instrumentu glabāšana notiek speciālos konteineros, kas nodrošina sterilus apstākļus sešu mēnešu laikā aizplombētā veidā.

Pagaidu restaurācija tiek veikta, lai izvairītos no lieka spiediena uz implantu košļāšanas funkcijas laikā, dzīšanas periodā.

Implanta dzīšanas periods ir individuāls. Titāna implantiem BEGO Semados dzīšanas periods ir vidēji no diviem līdz sešiem mēnešiem.

Pastāvīgas restaurācijas uzstādīšana iespējama pēc pilnīgas implanta pieaugšanas pie kaula.

Estētiskā protezēšana

Klīnika AB DENTAL sniedz saviem pacientiem visiespējamākos protezēšanas veidus, pateicoties modernām iekārtām un mūsu komandas protezētāju meistarībai.

Klīnikā tiek veikti sekojošie restaurācijas veidi: veselas keramikas inleji, onleji, kronīši un viniri, daļēji kronīši un viniri, sānu kronīši, vienoti anatomiskas formas kronīši, siju un tiltiņa veida restaurācija, pagaidu restaurācija, kā arī tilta veida stiprinājumi no cirkonija oksīda.

Protezēšanas veida izvēle lielā mērā atkarīga no individuālām prasībām restaurējamā mutes dobumā. Nepieciešamības gadījumā iespējama restaurācijas uzstādīšana uz implantiem. Mūsu speciālists konsultēs jūs un palīdzēs izvēlēties ļoti praktisku, izturīgu, ilgmūžīgu un estētisku restaurācijas veidu.

Mēs garantējam, ka klīnikā tiek izmantoti tikai augstas kvalitātes materiāli, kuri demonstrē augstu izturību un neatkārtojamu estētiku. Priekšroka tiek dota vadošo ražotāju Vācijā un Šveicē ražotajiem materiāliem.

Bērnu ārstēšana

Bērniem raksturīgās bailes no zobārstniecības palīdzēs pārvarēt mūsu stomatologi, kuri specializējušies darbam ar bērniem. Mūsu ārsti konsultēs un nepieciešamības gadījumā izārstēs jūsu bērnu.

P. S. Lūdzu, ņemiet vērā, ka pieņemam bērnus no 7. gadu vecuma. Lūdzu zvaniet klīnikā lai saņemtu papildu informāciju. Mēs obligāti atradīsim Jums un jūsu bērnam ērto laiku ;)